Студенти от катедра „Електроснабдяване и електрообзавеждане” / ЕСЕО / и катедра "Екология и опазване на околната среда", специалности "Инженерна екология" и "Защита на населението при бедствия и аварии" при Технически университет – Варна присъстваха на 26.03.2024 г. на гост-лекция на тема: "Железопътният транспорт – транспорт на бъдещето", организирана от Тракция АД и Кариерен център в университета.

Лекторът инж. Илиян Николов, производствен директор във фирмата-партньор и възпитаник на ТУ – Варна, сподели своя опит за предизвикателствата и начинът, по който се създава един нов вагон. Той и екипът му предоставиха информация за интересни възможности в завода им в гр. Разград. В края на срещата всички студенти получиха подаръци.