Работата на д-р инж. Аспарух Атанасов от Добрич пренася земеделието в бъдещето

Докторска степен защити инж. Аспарух Атанасов от  Добруджанския технологичен колеж, който е към Технически университет Варна. Дисертация му е по тема, която е изключително актуална и полезна за региона, а именно „Методи за дистанционно наблюдение в прецизното земеделие и отчитане състоянието на посевите от безпилотен летателен апарат“.

Цялата публикация може да разгледате тук.

Катедрата „Електроенергетика” към Електротехническия факултет на Техническия университет във Варна отбеляза юбилей

Катедра „Електроенергетика" в Електротехническия факултет на Техническия университет (ТУ) във Варна отбеляза 50-годишния си юбилей с тържество, съобщиха от екипа на висшето училище.

Събитието беше уважено от над 400 възпитаници на катедрата от различни випуски, редица представители на институции, академични среди, съсловни организации и партньори от индустрията. Ветераните на катедрата получиха почетни плакети от университета за своя принос към развитието на катедра „Електроенергетика” в областта на науката и практиката през годините.

Катедрата „Електроенергетика” към ТУ-Варна отбеляза 50-годишен юбилей

Катедрата „Електроенергетика" в Електротехническия факултет на Техническия университет във Варна тържествено отбеляза 50-годишния юбилей.

Тържеството беше уважено от над 400 възпитаници на катедрата от различни випуски, редица представители на институции, академични среди, съсловни организации и партньори от индустрията. Почетните места в залата бяха отредени за ветераните на катедрата, които получиха почетни плакети от университета за своя принос към развитието на катедра „Електроенергетика” в областта на науката и практиката през годините.

Цялата публикация може да разгледате тук.

Катедра „Електроенергетика” към Електротехническия факултет на Техническия университет – Варна отбелязва юбилей

Утре, 19 април, се навършват 50 години от създаването на катедра „Електроенергетика" към Електротехническия факултет на Техническия университет във Варна (ТУ - Варна), съобщиха от екипа на висшето училище.

Цялата публикация може да разгледате тук.

Работодатели предлагат стаж и работа на студенти от ТУ-Варна

28 фирми, партньори на Техническия университет-Варна, участват в кариерния форум „Технология на успеха“, който организира за поредна година висшето учебно заведение. Представени са бизнеси от сферите на IT- индустрията, информатика, роботика, мехатроника, енергетика, хранително-вкусова индустрия, корабна индустрия, банков сектор и др.

Работата на д-р инж. Аспарух Атанасов от Добрич пренася земеделието в бъдещето

Цялата публикация може да разгледате тук.

Техническият университет посрещна гости от Япония

Високопоставени гости от Япония, придружени от к.д.п. Андриян Евтимов – управител на компанията „Stargate Maritime“ Ltd. в България, част от групата на японския корабособственик Kawasaki Kisen Kaisha („K“-Line), посетиха университета с цел задълбочаване на партньорството и обсъждане на възможностите за реализация на бъдещите офицери и морски инженери от ТУ – Варна с включването им в стажантски програми за развитие, придобиване на практически умения и кариерно израстване.

Цялата публикация може да разгледате тук.

С роботи за подводни изследвания експериментират в ТУ

„Морска роботика“ и „Енергийно ефективен електрически транспорт“ са двете нови лаборатории на Технически университет-Варна. Те са факт, заради участието му в проекта „Национален център по мехатроника и чисти технологии“. По проекта университета се сдобива с хибриден плавателен съд (с два електрически двигателя и един вътрешно горене), с който ще се правят изпитания на вода, вкл. и експерименти с управлението под вода на морските роботи.

Почина скулпторът проф. Венелин Божидаров

Внезапно ни напусна проф. Венелин Божидаров, съобщават от Техническия университет във Варна. Той е дългогодишен преподавател в учебното заведение, съосновател на катедра „Индустриален дизайн“, един от авторитетите, помогнал на много млади хора в успешната им реализация в дизайнерската професия.

Технически университет – Варна: Кампания за ранен прием 2024-2025

Технически университет – Варна дава на младите хора шанс за кариера в широк спектър от инженерни професии, агрономство и социален мениджмънт. Те могат да избират от 31 специалности в сферата на IT технологиите, транспорта, корабната индустрия, енергетиката, електротехниката и електротехнологиите, екологията, възобновяемите енергийни източници, машиностроенето и роботиката, индустриалния дизайн, автомобилната електроника, агрономството, социалния и индустриалния мениджмънт и др.