Студентите от специалност „Инженерна екология" в Технически университет – Варна посетиха „Градски транспорт" ЕАД Варна като част от практическите обучения по дисциплината „Управление на въздействията на транспорта върху околната среда и човешкото здраве". Експертът - Юлиян Георгиев, началник РЗТ - заместник, професионална компетентност, представи производствено-техническата база на „Градски транспорт" ЕАД Варна и програмата „Зелена мобилност".

Студентите се запознаха с градската пътна мрежа, възможностите за използване на природен газ, както и със станциите за зареждане на електрически автобуси. Особено внимание беше обърнато на устройството и екологичните характеристики на автобусите, използвани в мрежата на обществения транспорт в град Варна, както и възможностите за намаляване на отделяните вредни емисии.