Четирите факултета разполагат с най-съвременната учебна, информационна и научноизследователска база, казва ректорът - Проф. Пламенов, какви врати отваря дипломата от Техническия университет във Варна?

- Университетът развива 8 професионални направления – шест в “Технически науки”, едно в аграрни и едно в социални, стопански и правни. Портфолиото ни е много широко – 33 бакалавърски програми и 42 магистърски. Отговаряме на голяма част от потребностите за инженерни кадри – машинни, електро- и компютърни специалисти. Всички специалности са с нови учебни планове и програми, които осигуряват подготвени специалисти за настоящия и бъдещия бизнес. Над 70% от дипломираните наши студенти бакалаври намират реализация, а от завършилите магистърска програма – над 80%.

Цялата публикация може да разгледате тук.