Шестима студенти от специалност „Социален мениджмънт" участваха в двудневния иновационен лагер – състезание под наслов „На лов за иновации“, организиран съвместно от Джуниър Ачийвмънт България и Нестле България.

„Второкурсничките Десислава Стефанова, Радина Добринска, Теодора Танева,  Виктория Георгиева, Станислава Пархова и колегата им от 3 курс - Айсел Асанова, бяха избрани за участие сред 80 кандидати от цялата страна и представиха отлично Технически университет - Варна и обучаващата катедра, благодарение на своята инициативност, на уменията си бързо да взимат решения и да работят в екип“, сподели ръководителят на екипа от ТУ - Варна - гл. ас. д-р Полина Ставрева-Костадинова, преподавател в катедра „Социални и правни науки“ към Електротехническия факултет.

Общо 30 студенти от 10 български университета формираха пет смесени отбора и решаваха реален казус, подготвен от мениджмънта на Нестле България. Задачата беше свързана с една от най-емблематични инциативи на Нестле България – Живей активно! Във всеки от петте отбора: Червените, Активатори, Златотърсачи, НесИноваторс, Пет момичета и половина, имаше представител на ТУ – Варна. Участниците разполагаха със „следи“ - както при всеки лов, които подпомагаха разрешаването на поставения казус. „Следите“ бяха разположени на цялата територията на производствените и административни сгради на Нестле България.

Решенията на отборите бяха представени пред жури в края на втория ден от събитието. На първо място с 65 точки се класира отборът „Червените“ на Десислава Стефанова, студентка 2 курс в ТУ – Варна, специалност „Социален мениджмънт“.