Тази година в надпреварата, посветена традиционно на Националния ни празник 3 март участваха 60 отбора и индивидуални бегачи от различни възрастови групи, близо 350 души от Варна и областта. Първи за  символичен старт застанаха представители на Радио Варна. Веднага след тях бе официалният старт на представителите на варненското спортно училище. Мъжката щафета на Технически университет – Варна се пребори за призово място при студентите пред Медицински университет - Варна.

Със злато си тръгна и женският студентски тим на ТУ-Варна. Наградите – медали, грамоти и купа, връчи директорът на Радио Варна - Наталия Чешмеджиева.

Сред официалните гости на събитието бяха директорът на Дирекция „Спорт“ в Община Варна – Кристиан Димитров, и бившият министър на младежта и спорта - Красен Кралев. Съорганизатори на щафетата са Община Варна и СК „Черно море - Атлетик”.

Информация и снимки: Радио Варна