На 10.04.2024 г. се проведе гост-лекция на тема „Дизайн и имплементация на мобилни и фиксирани мрежи за свързаност", организирана съвместно с Telelink Infra Services и Кариерен център към Технически университет - Варна, със съдействието на проф. д-р инж. Валентина Маркова, ръководител на катедра "Комуникационна техника и технологии", и доц. д-р инж. Мариела Александрова, декан на ФИТА.

Лекторът Огнян Огнянов, ръководител на направлението за изпълнение на проекти в Telelink Infra Services, сподели своя опит относно предизвикателствата и стъпките, по които се изгражда и въвежда в експлоатация базова станция и създаването на умни сгради. Той запозна студентите с техни проекти като "Превентис", както и със социалните отговорности на фирмата и благотворителните дейности, които правят.