Техническият университет – Варна активно участва във второто издание на Студентската борса във Видин, което се проведе на 9 и 10 април 2024 г. в Културния център „Жул Паскин“. Събитието представи разнообразие от образователни програми и възможности за бъдещи студенти, които търсят успешна кариера в областта на инженерството, корабоплаването, селското стопанство и социалните науки.

Доника Сотирова, експерт от Центъра за Кандидатстудентски прием при ТУ – Варна, беше на разположение за въпроси и консултации, като сподели ценни съвети за бъдещите студенти. Посетителите на борсата имаха възможността да се запознаят с богатата академична общност и да изберат пътя към успешната си академична и професионална реализация.

Това събитие беше възможност за младите хора да открият нови перспективи и възможности.