Как ще продължи да се развива морското направление в образователната програма на Техническия университет – Варна? Отговор на този въпрос, особено актуален с променената ситуация в морската ни индустрия, търсим в нашия разговор с ректора на университета, проф. д-р Драгомир Пламенов. Това е първото интервю, което той дава за Maritime.bg, след като от лятото на миналата година заема този пост.

Проф. Пламенов е възпитаник на ТУ – Варна (47- годишен), през 1999 г. завършва като отличник на випуска в новата по това време специалност „Екология“. По-късно и магистратура по другата нова специалност – “Право“. После през 2007 г. той развива ново направление в университета, което е в областта на аграрните науки. По този начин ТУ – Варна разшири предлаганите специалности в още една насока, отделна от техническите науки – на социално-стопанските, правни и аграрни науки. Така в университета вече са обхванати три важни области на висшето образование, с което значително се доближаваме до университетския модел ( да има и различни от техническите специалности, важни и търсени в региона).

Цялата публикация може да разгледате тук.