На 3 март, за 61-ви път се проведе традиционната Щафетна обиколка на Радио Варна, по случай Националния празник. Официалното откриване бе в 12.00 ч пред сградата на Радиото.

Надпреварата бе открита от директора на Радио Варна Наталия Чешмеджиева. Тя благодари за присъствието на всички, които винаги подкрепят спортната проява на Радио Варна и припомни колко много хора през годините са градили идеята.
Кметът, заедно със заместник-кметовете Павел Попов и Илия Коев, участваха в награждаването на призьорите в различните групи в лекоатлетическата щафета.
В категория "Студенти" и при мъжете и при жените златен медал заслужиха отборите на Технически университет - Варна, организирани от Олимпийски студентски клуб към университета.