На официалната церемония за връчване на националния приз "Студент на годината 2023", която се проведе на 1 март в аула "Максима" на УНСС, бяха отличени най - успешните и дейни студенти на България. Престижният конкурс е организиран от НПСС и се проведе под патронажа на Министър - председателя на Република България – акад. Николай Денков. Експертното жури от 22-ма души излъчи най-достойните студенти от близо 200 кандидатури, с призове в 16 категории.

Двама студенти от Технически университет - Варна оглавиха Категория "Технически науки", заемайки призови места.

Пресияна Димитрова - специалност Софтуерни и интернет технологии, 4 курс, бе удостоена с първо място и с почетното звание "Студент на годината 2023" в категория "Технически науки".

Виктор Иванов - специалност Изкуствен интелект, 2 курс, бе отличен в същата категория и зае третото място.

Техните постижения служат за вдъхновение и мотивация за цялата академична общност, доказвайки, че Технически университет - Варна е лидер в областта на техническите науки!