На 29 февруари 2024г се  проведе  среща между ръководствата  на Технически университет – Варна и   СА „Д. Ценов“ Свищов. На нея присъстваха проф. д-р Драгомир Пламенов, Ректор на ТУ - Варна, доц. д-р инж. Мария Маринова, Заместник-ректор "Учебна дейност", доц. д-р инж. Радостин Димитров, декан на Машинно-технологичен факултет и проф. д-р Марияна Божинова, ректор на Стопанска академия „Д. Ценов“, гр. Свищов, доц. д-р Румен Ерусалимов,  Вр. ИД заместник-ректор "Студентска политика, институционални комуникации и продължаващо обучение".

Ръководствата на двата  университета обсъдиха възможността за разкриване на нова магистърска програма  за съвместно обучение на студенти в областта  на автотехническите експертизи и застраховането. Подробно бяха разгледани всички стъпки по изпълнение на изискванията на чл.42а от ЗВО за  подписването на споразумение, както и конкретни предложения относно начина на организиране на подобно обучение.

Двата университета декларираха готовност за съвместна дейност , като бяха набелязани и  конкретни срокове по реализиране на бъдещата магистърска програма.

Срещата премина в изключително позитивен и конструктивен дух, като на финала участниците единодушно се обединиха около идеята, диалогът активно да продължи в името на ползотворното сътрудничество.