На 23-ти ноември 2023 г. в Конферентна зала НУК се състоя награждаване на преподаватели и студентски клубове, оценени от Централна областна комисия за участието си в изложбата-конкурс „Научни постижения на звената в ТУ - Варна”.

Събитието бе открито от доц. д-р инж. Христо Ненов с приветствено слово:
Днес сме се събрали по приятен повод да отличим научната дейност на преподаватели и студентски клубове с плакети и награди, затова че са се справили добре със своята работа.

Отличените преподаватели с най-добри разработени проекти и публикации в изложбата, получили грамоти са: доц. д-р инж. Ивайло Пенев, гл. ас. д-р инж. Даниела Спасова, гл. ас. Татяна Димова, доц. д-р инж Петър Георгиев, гл. ас. Десислава Михайлова,  доц. д-р инж. Ангел Маринов.

Студентските клубове “Creative Code:” - ФИТА, “Студентски морски клуб” - МТФ, “Студентски автоклуб” - МТФ и клуб “Възобновяеми енергийни източници” - ЕФ получиха грамоти за иновативните проекти, които са представили.

Факултетите бяха наградени с грамоти, плакети и факултетът с най-много успешни научи проекти и публикации получи почетна статуетка на сова:
Първо място зае “Факултет по изчислителна техника и автоматизации”, второ “Машинно-технологичен факултет” и трето място бе за “Корабостроителен факултет”.