Регионалният мениджър на Cisco Networking Academy program за Европа, Лука Лепоре, удостои с престижния сертификат за активна дългогодишна дейност Cisco академията при ТУ – Варна, със сертифицираните инструктори към нея – проф. д-р инж. Венета Алексиева и проф. д-р инж. Христо Вълчанов от катедра „Компютърни науки и технологии“.

Мрежовата академия на Cisco Systems (http://ciscoacademy.tu-varna.bg) при Технически университет – Варна е една от първите академии в България. Тя провежда обучение по академичните програми Cisco Networking Academy Program (CNAP) и Cisco Certified CyberOps Associate на световно известния лидер в производството на мрежово комуникационно оборудване Cisco Systems. През нейното 20-годишно функциониране са обучени над 2000 курсисти, както студенти, така и мрежови специалисти от много фирми и организации, които искат да повишат своята квалификация. Високият професионализъм на инструкторите в Академията и качеството на обучението са доказани с големия брой реализирани курсисти, както и с многото награди, получени от инструкторите и Академията като цяло.