Уважаеми преподаватели, студенти и служители,

По случай Деня на народните будители, искам да изразя моите и поздравленията на академичното ръководство. Този ден е великолепна възможност да се вдъхновим от големите личности, които оставиха вечни следи в историята на нашата нация.

Нека си припомним с каква страст и преданост те се бориха за по-доброто бъдеще на нашия народ. Нека техните постижения и усилия ни послужат за вдъхновение, за да продължим тяхната мисия с по-голяма преданост и посветеност.

Техническият университет – Варна е място, където образованието и научните изследвания заемат централно място. Тук се формират бъдещи лидери и иноватори, и на нас се пада задачата да поддържаме и насърчаваме този процес. Нека студентите и преподавателите работим заедно със стремеж към по-светли и успешни дни, вдъхновени от нашите предци.

Честит празник!

проф. д-р Драгомир Пламенов