Уважаеми студенти и преподаватели,

Този ден е символ на свободата, независимостта и нашата национална гордост. Той ни напомня за подвига и упоритостта на предците ни, които се бориха срещу завладяванията и тиранията, за да създадат свободна и независима България.

Като академична общност, ние сме наследници на тази богата история и имаме задачата и отговорността да продължим да развиваме нашия народ и страна. Образованието, науката и знанието са средствата, с които можем да постигнем тази цел. Сега, повече от всякога, е важно да се обединим и да работим заедно за благото на България.

Нека съчетаем нашите усилия и интелектуални ресурси, за да преодолеем предизвикателствата пред нашата нация и да я направим по-силна и устойчива. Не спирайте да се стремите към знание, просветление и напредък.

С пожелание за здраве, успех и благоденствие!

проф. д-р Драгомир Пламенов
ректор на Технически университет – Варна