На 7 юни 2023 г. Технически университет – Варна беше домакин на Innovation Days & PROFINET Truck 2023. Двуседмичната обиколка на страната с поредица от презентации и демонстрации от събитието е организирана от направление Дигитални индустрии на Siemens България.

Гостите в университета научиха за новостите и съвременните решения, базирани на TIA (Totally Integrated Automation) в областта на индустриалната автоматизация и Motion control. Акценти в програмата бяха теми като киберсигурност, индустриална свързаност, дигитална трансформация. Всички имаха възможност да се запознаят и с демонстрационния камион PROFINET Truck 2023, обновен с най-новите модели оборудване, представено по-рано тази година на изложението Hannover Messe – SIMATIC, SCALANCE и SINAMICS.