На заседание на Академичен съвет на 29 май 2023 г., ректорът проф. д-р инж. Венцислав Вълчев тържествено връчи дипломите за академично развитие на преподаватели, придобили научни степени и заели академични длъжности.

Образователна и научна степен „Доктор“ придобиха:

инж. Светлозар Захариев, професионално направление „Електротехника, електроника и автоматика“

Михаил Иванов, катедра ИМ при МТФ

инж. Николай Атанасов, професионално направление „Транспорт, корабоплаване и авиация“

инж. Християн Панчев, професионално направление „Електротехника, електроника и автоматика“

инж. Самет Исмаил Исак, професионално направление „Електротехника, електроника и автоматика“

инж. Иглика Иванова-Славова, професионално направление „Транспорт, корабоплаване и авиация“

инж. Пролет Денева, професионално направление „Електротехника, електроника и автоматика“

инж. Петко Генчев, професионално направление „Комуникационна и компютърна техника“

Светлана Ангелова, професионално направление „Социални дейности“

Дипломи за академична длъжност „Доцент“ получиха:

• гл. ас. д-р инж. Татяна Димова
  • гл. ас. д-р инж. Стела Костадинова
  • ас. д-р Сибел Ахмедова

С награди за заслуги и във връзка с юбилейното честване на 60-годишнината на Технически университет – Варна бяха отличени зам.-ректорите на университета, деканите на четирите факултета, ръководителите на катедрите и преподаватели, номинирани от катедрите.

Всички те получиха Почетен плакет „60 години ТУ-Варна“, с реплика на златните апликации от Варненския халколитен некропол и позлатеното лого на университета.