Състезанието между курсанти и студенти се организира съвместно от търговска верига Елимекс и Национален военен университет „Васил Левски“ и проведе във Великотърновския университет на 10.05.2023 г. Технически университет – Варна бе представен от  Нели Георгиева Георгиева,  3 курс, специалност „Роботика и мехатроника“ и Ангел Пламенов Ангелов, 1 курс, специалност „Софтуерни и интернет технилогии“. Ръководител на отбора беше доц. д-р инж. Тодорка Георгиева от катедра „КТТ“. Състезателите получиха грамоти и сертификати за участие.

Състезанието включи изработване на практически модели на две печатни платки, настройване и изпробване на моделите. Оценяването на студентите се извърши по предварително зададени критерии като: спазване на технологията на монтаж на електронните елементи, технология на запояване, измерване и избор на електронните елементи и описание на технологичния процес.