От 12 до 14 май 2023 г. в Университет "Проф. д-р Асен Златаров",  гр. Бургас се проведе XXXV Републиканска Студентска Олимпиада по Програмиране. Участваха двадесет отбора от девет университети. В класирането на университетите, определящо се от най-добре класиралия се отбор на всяко висше учебно заведение, нашият университет зае трето място, което го поставя на първо място сред техническите университети в страната и всички варненски университети.

Олимпиадата традиционно се провежда по регламента на Международната студентска олимпиада по програмиране на ACM: всеки отбор се състои от трима студенти, които разполагат с един компютър и 5 часа за решаване на 14-те задачи като използват език за програмиране C/C++ или Java. След оспорвана борба първото място зае отбор от Софийски университет „Св. Климент Охридски“, следвани от Шуменския университет „Св. Константин Преславски“ и Технически университет – Варна. Технически университет – Варна участва с три отбора.

Условията на задачите с решенията и крайното класиране са публикувани на адрес http://bcpc.eu. Домакин на състезанието тази година беше Университет "Проф. д-р Асен Златаров", гр. Бургас

Студенти, участници в XXXV Републиканската Студентска Олимпиада по Програмиране 13.05.2023 г.

Отбор TUV _2 - осигурил трето място в генералното класиране

Димитър Радославов Линов – ІV курс, спец. Софтуерни и Интернет Технологии – капитан на отбора

Ясен Яворов Дамянов - I курс, бакалавър, спец. Софтуерни и интернет технологии

Георги Миленов Соколов - II курс, бакалавър, спец. Компютърни системи и технологии