Студентите от първи курс специалност "Социален мениджмънт" посетиха на 27-28.04.2023 г. Професионалната гимназия по компютърно моделиране и компютърни системи "Академик Благовест Сендов", гр. Варна и проведоха учебни дейности с ученици от 10 и 11 клас на гимназията на тема "Психоактивни вещества" в рамките на "Час на класа". Студентите запознаха гимназистите с опасностите от употребата на тютюн, алкохол, енергийни напитки, райски газ и наркотици. Направиха проучване "Защо децата започват да пушат?" с помощта на електронен формуляр, който учениците попълниха от смартфоните си и проведоха дискусия, в която обсъдиха резултатите. Студентите бяха подготвили по време на упражненията по дисциплината "Обща и социална педагогика", които се провеждат в читалнята на университетската библиотека, различни забавни онлайн интерактивни задачи по темата - кръстословици, решетки с думи, бесеница и др., които решиха заедно с учениците и им предоставиха за самостоятелна работа през свободното време. Изработените от студентите дигитални ресурси - презентации и интерактивни задачи - бяха предоставени на всички класни ръководители от гимназията за включване в образователни дейности в "Час на класа".