Студенти от II и IV курс, специалност „Защита на населението при бедствия и аварии“ посетиха сектор „Специализирани оперативни дейности“ към Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" - Варна. Изнесеното обучение беше проведено под ръководството на старши инспектор Върбан Петков – хоноруван преподавател в Катедра "Екология и опазване на околната среда" и доц. д-р Даниела Тонева – ръководител на Катедра "Екология и опазване на околната среда". Главен инспектор Стойчо Атанасов и инспектор Стоян Драганов запознаха студентите със специалната техника за химическа и радиационна защита и техниката използвана за гасене на пожари по суша и вода. Специализираният отряд на ПБЗН – Варна е единственият в общините Варна, Шумен, Добрич и Търговище.