Отбор от студенти на ТУ – Варна в състав: Саша Ботева, Мила Ботева, Виктор Иванов, Росица Славова и Ивайло Петров взе участие в боулинг надпреварата на XXIII издание на Варненската универсиада, която се провежда в периода от 19 до 29 април, със съдействието на Дирекция „Спорт“ към Община Варна.

Студентите на ТУ-Варна победиха отбора на Висшето училище по мениджмънт, Варна и заслужено заеха второто място в оспорваното състезание. Надпреварата се проведе на 19 април 2023 г. в зала „Playground“ на Гранд МОЛ Варна и класирането на отборите е следното:

1. Икономически университет – Варна
  2. Технически университет – Варна
  3. Висшето училище по мениджмънт

Студентски съвет към ТУ – Варна благодари на изявилите се студенти за доброто представяне и им пожелава много бъдещи успехи!

Изданието на Варненска универсиада 2023 продължава и в рамките на 10 дни студентите от шестте варненски университета ще премерят сили в девет вида спорт: плажен волейбол, стрийтбол 3х3 за мъже и жени, мини футбол, тенис, плуване, лекоатлетически крос, тенис на маса, шахмат и боулинг.