За първи път студентите от Студентски съвет участваха в Арт клас на художника Диян Димитров, който се състоя на 19 април 2023 г., в КафеТУ в Топла връзка на университета.

Инициативата и организацията на събитието бяха осъществени със съдействието на студентката Славена Пейкова, член на Изпълнителния съвет на Студентски съвет към ТУ-Варна и донесе много добро настроение и усмивки на всички, които се включиха в него. Младежите успяха да превърнат белите платна в изящни картини, които ще им останат за спомен от срещата с твореца.

Екипът на Студентски съвет изказва благодарност на всички студенти, които проявиха интерес към проявата и е щастлив, че е успял да разнообрази ежедневието им и да събуди спонтанността и креативността им.