Ценни практически насоки за разработване на репортажи, интервюта и други формати сподели дългогодишният журналист и телевизионен водещ пред студентите от студентската телевизия на 12 април 2023 г.

Емил Дамянов е автор на документални филми, публицистични и новинарски тв предавания и в момента е кореспондент на NOVA телевизия за град Варна. Той запозна младежите със специфични техники и изисквания за качествен и информативен телевизионен репортаж, разказа за съвместната работата между водещия в ефира и репортерите на живо.

Студентите получиха много отговори на въпросите си за процеса на събиране на видеоматериали и техния монтаж, кадрите и подбора на аудио, избора на място за заснемане на репортажа и важните стъпки при вземането на интервю.

Проведената среща беше организирана от Център „Връзки с бизнеса“ към Технически университет – Варна и е една от планираните обучителни срещи с професионалисти в сферата, които да подпомогнат развитието и дейността на студентски клуб ТU on Air.