Екипът на Кандидатстудентски прием при Технически университет – Варна взе участие във Форум „Образование и професионална реализация" в гр. Монтана на 04.04.2023 г.

Форумът е организиран от Териториална организация на Научно-техническите съюзи - Монтана съвместно с Регионално управление на образованието – гр. Монтана и Федерация на НТС – София.

В рамките на форума са организирани срещи с ученици от училища в гр. Монтана, Лом и Берковица и имат за цел образование и бизнес съвместно да предоставят възможностите за работа и обучение в сферата на техническото образование.

Участие взеха представители на 7 от най-големите университети в България в сферата на техническото образование и обучение и повече от 20 представители на бизнеса в района на Монтана, Лом и Козлодуй.

Технически университет – Варна е представен от екипа на Кандидатстудентски прием – доц. д-р инж. Тодорка Георгиева - Ръководител и Доника Сотирова – Експерт КСП.