Разширява се гамата от практически упражнения в специалност „Защита на населението при бедствия и аварии“ с нови упражнения провеждани в пожарната на РДПБЗН - Варна. Упражненията се водят от специалисти с дългогодишен опит в превенцията и борбата с природни бедствия и пожари участвали в множество спасителни операции.

Студентите от IV курс на специалност „Защита на населението при бедствия и аварии“ проведоха практическо упражнение по дисциплината „Организация на аварийно спасителните дейности“ в Първа РСПБЗН – Варна под ръководството на Върбан Петков – ръководител на група и хоноруван преподавател в Катедра "Екология и опазване на околната среда" при Технически университет – Варна. Студентите се запознаха с техническите средства за пожарогасене и спецификата на аварийно спасителни дейности при промишлени аварии и горски пожари.