Професор Валентина Маркова, заместник-ректор "Академичен състав и  координация" в Технически университет – Варна откри кариерната борса  „Електроника и високи технологии“: „През следващите три дни студентите  ще имат възможност да се срещнат с представители на повече от 20 фирми и  да получат възможност за бъдещо кариерно развитие. Пожелавам успех на  участниците!“

Над 100 студенти се запознаха с възможностите за работа и стаж, още в първите няколко часа на събитието.

Като ексклузивен партньор на инициативата, от Siemens обявиха началото на Хакатон, включващ реален бизнес казус. Заданието, както и повече информация може да видите на https://www.siemens.bg/hackaton.

В първия ден от кариерната борса се проведе и лекцията „Подготовка на автобиография, мотивационно писмо и интервю пред работодател“.

Сред представителите на бизнеса са едни от най-големите компании в сферата на електрониката и високите технологии.

Кариерната борса „Електроника и високи технологии“ продължава до 31 март от 10:00 ч. до 16:00 ч. във фоайето на Електротехнически факултет.