Над 20 фирми се включват в кариерната борса „Електроника и високи технологии“ в Технически университет – Варна. Тя ще проведе във фоайето на Електротехнически факултет между 29-31 март, 2023г.

Кариерната борса е насочена към професионално направление 5.2 „Електротехника, електроника и автоматика”, както и към ИКТ сектора.

Срещата между работодатели и студенти ще се провежда всеки ден между 10:00ч. и 16:00 ч. Вижте програмата: ПРОГРАМА

Кариерната борса е отлична възможност за студентите от трети курс на обучение да намерят подходяща фирма за полагане на задължителната „Специализиращата практика“. Тя се провежда в месеците от юли до септември, или с разрешение от Ректор, в друг период от годината. За студентите от ИКТ, практиката е с продължителност 90 ч., за Електроника 120ч. , за специалностите СИТ и КСТ е по 150 ч.

Сред фирмите, предоставящи работни и стажантски позиции са: CSoft, Siemens, KBC Global Services, Shopmetrics Europe, DXC Technology, Sutherland, Flat Rock Technology, CluneTech,  Broadcom Bulgaria, myPOS, Агрополихим АД, „Елдоминвест”, Балев Корпорейшън и др.