На 5 септември стартираха занаятията на студентите от задочна форма на обучение. Първият учебен ден бе за запознаване на първокурсниците с академичното ръководство на ТУ – Варна и деканите на факултети. Всеки нов, амбициран и мотивиран студент е радост и свежо попълнение за университетската ни общност, която тази година чества 60 годишен юбилей.

На първокурсниците на Технически университет – Варна им предстои да преоткрият нови таланти, перспективи, възможности, да допускат най-различни грешки и чрез тях да придобиват опит, да се забавляват и да прекарат най-хубавите си младежки години.

Ръководството, академичната общност и Студентски съвет на Технически университет – Варна пожелават на всички свои студенти да прекарат най-незабравимите си години в университета, да грабнат всяка една появила се възможност, да преследват мечтите си и да се чувстват уверени, че могат да постигнат всичко!