Морският квалификационен център към Технически университет – Варна започна да провежда индивидуално и дистанционно курса: „Компетентност на морските лица изпълняващи задължения свързани със сигурността на кораба“ – “Proficiency for seafarers with designated security duties”.

Подготовката включва придобиване на знания и умения, необходими за изпълнение на задълженията за постигане на сигурността на пасажерски или търговски кораб в съответствие с изискванията на Международната конвенция за вахтената служба и нормите за подготовка и освидетелстване на моряците. Курса е изграден съгласно изискванията на SOLAS Chapter XI-2, ISPS Code, IMO model course 3.26, Reg.VI/6 and Sec. A-VI/6-7-8 of STCW and National standard of Bulgarian Maritime Administration.

Курсът се провежда на платформата за дистанционно обучение „Seably” (www.seably.com), която е одобрена от Изпълнителна агенция Морска Администрация. Предимството на този вид обучение е, че курса се провежда индивидуално в удобно за всеки обучаем време и ако обучаемият не е в България и е на път, е достатъчна добра интернет връзка за протичане на курса.

Телефони за информация и записвания:

Понеделник до Петък от 09:00 до 16:00 часа: (+359) 52 383 264

(+359) 878 335 312