Специална парична награда беше предоставена на Ивайло Петров, 4 курс, специалност „Информационни и комуникационни технологии“ в ТУ-Варна на академичен съвет на 18 април 2022 г.

Студентът се отличи с постиженията си като реализирал се младши специалист по информационна сигурност и ръководител на IT и други проекти и награден от Националното представителство на студентските съвети в Република България с почетния приз „Студент на годината 2021“ на официална церемония за отличаване на най-добрите студенти в страната.

Ивайло Петров благодари на преподавателите си, допринесли за успехите му и изрази гордост от факта, че представя университета на национално ниво и готовност и в бъдеще да работи и да допринася за популяризирането на постиженията на възпитаниците на ТУ-Варна.