В Технически университет – Варна на 6 април 2022 г. стартира първата от поредицата срещи на студенти с представителите на бизнеса. Презентирана беше дейността на американската IT корпорация DXC Technology, които предложиха на студентите откритите си стажантски позиции. Срещата с представителите на българския офис на лидера в ИТ услугите премина при голям интерес от страна на младите хора, които получиха информация за работодателя, възможностите за обучение и придобиване на конкретни умения, свързани със свободните позиции и задържането на работа.

Проявата се осъществи със съдействието на Кариерен център при ТУ-Варна и е първата от множеството планирани срещи на студентите с фирми от бизнеса, които предстоят през м. април и м. май. Събитията включени в Дни на кариерата продължават с планирана обиколка на Летище Варна и среща на младите хора с ръководството в учебния му център на 11 април 2022 г. Следва презентация на фирмите от ИКТ Клъстер – Варна и техните отворени стажантски позиции на 14 април 2022 г., както и "Седмица на работодателя Блубито в ТУ-Варна" от 9 до 13 май 2022 г., която включва поредица от събития и уъоркшоп на тема: "Изграждане и позициониране на силен личен бранд – предпоставка за намиране на мечтаната работа".