Проф. д-р инж. Венцислав Вълчев, ректор на Технически университет – Варна връчи награди и грамоти на победителите в онлайн състезанието за ученици на официална среща, която се състоя на 25 март 2022 г.  На събитието присъстваха преподавателите на учениците и гл. ас. д-р инж. Нели Калчева от катедра „Софтуерни и интернет технологии“, организатори на състезанието заедно с център „Кандидат студентски прием“, студентски съвет, клуб „IT++“, клуб „Creative Code“ към ТУ-Варна и фирма „Смарт Софт“.

Ректорът специално поздрави Кристиян Гърчев от ПМГ "Акад. С. Корольов" от гр. Благоевград, 12 клас,  с преподавател г-жа Емилия Николова. Той спечели първо място с решени всички 11 задачи по програмиране в оспорваната борба с още 114 ученици от 8 до 12 клас от 58 училища и 24 населени места от цяла България.

Награда получи и седмокласничката  Ралица Николова от ОУ "Черноризец Храбър", гр. Варна и специална грамота за най-млад състезател.