Планирана работна среща на членовете на ИКТ Клъстер – Варна, с домакин Технически университет – Варна, се състоя на 15.03.2022 г. Присъстваха 26 представители на общо 22 компании, 3 университета, 4 гимназии и 3 други асоциирани организации.

На срещата бяха изложени индивидуални отчети на работните групи в рамките на Клъстера, относно разработването на новия сайт на сдружението и организационния процес по формирането на брандирани кътове в Технически университет – Варна и Икономически университет – Варна.

Работна група „Образование“ даде положителна оценка за приема в докторските програми на ТУ-Варна. Проведе се обсъждане относно възможностите за стажове на студенти от ТУ-Варна във фирми от ИКТ Клъстера.

Предстои среща на представители на ИКТ Клъстера със студенти от ТУ-Варна във връзка с представяне на конкретни свободни позиции за провеждане на специализиращи практики във фирмите.