В годината на 60 годишния си юбилей ТУ–Варна организира „МЕСЕЦ на ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ“. В присъствените информационни дни преподаватели и студенти от различни специалности на университета ще представят  възможностите за подготовка на високоспециализирани кадри по професиите на настоящето и бъдещето. Желаещите кандидат-студенти и техните семейства имат възможност да научат повече за:

• предлагани специалности;
  • обновените учебни планове и програми;
  • да посетят най-новите учебни лаборатории:
  • IT и комуникационни технологии
  • корабен навигационен тренажорен комплекс
  • корабен машинен тренажорен комплекс
  • тренажорен комплекс за борба с бедствия и аварии
  • електрообзавеждане на кораби
  • роботика и мехатроника;
  • електроника;
  • възобновяеми енергийни източници
  • да се запознаят с кариерните и професионални възможности за бъдеща реализация

Включването в дните на отворени врати става с предварително заявяване на e-mail: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. или тел: 052 302 440; 052 383 441; 0899 904 989