Работна среща между проф. д-р инж. Венцислав Вълчев и варненските депутати от ПП „Продължаваме промяната“, г-жа Снежана Апостолова и г-н Илин Димитров,  председател на парламентарната комисия по туризъм  в Народното събрание се проведе на 07.02.2022 г. в университета.

Бяха дискутирани възможностите за развитието на град Варна като притегателен туристически и образователен център за студенти, за подобряване на качеството на образование на бъдещите инженерни кадри и предоставяне на възможности за придобиване на практически опит в съответствие с потребностите на бизнеса.

Обсъдени бяха и начините за изграждане на стабилни партньорства между образователните институции и насърчаването им  към участия по Европроекти.