Отборът на ТУ – Варна се представи достойно и зае четвърто място във финалния кръг на третото Общоуниверситетско състезание по приложна електроника във Велико Търново. Студентите от специалност „Компютърни системи и технологии“ Богдан Генов (3 курс) и Георги  Величков (2 курс) мериха сили с представителите на Националиня военен университет – В. Търново, факултет „Артилерия и ПВО“ - Шумен, факултет „Авиационен“ - Долна Митрополия,  ТУ- Габрово и ВВМУ – Варна. Състезанието се провежда на няколко етапа като подборните кръгове са по региони и  със съдействието на търговска верига ЕЛИМЕКС.

Отборът на ТУ- Варна на финала във Велико Търново

Участниците бяха наградени с грамота и предметни награди от основния спонсор

Богдан и Георги са победителите – класирани съответно на първо и второ място в предварителния кръг, който се проведе  ТУ – Варна в края на април. Кандидатите за финалисти бяха общо 12 студенти от специалности КСТ, СИТ, „Електроника“ и АРУКС.

В подборния кръг в ТУ- Варна участваха 12 студенти от 1 до 4 курс на специалностите КСТ, СИТ, „Електроника“ и АРУКС. Успех им пожела зам.-ректорът доц. д-р инж. Тодор Ганчев

Инж. Детелина Иванова (в средата) – мениджър „Обучение и квалификация“ в търговска верига ЕЛИМЕКС, запозна студентите от ТУ- Варна с регламента на състезанието

„ТУ – Варна участва за втори път във финала на общоуниверситетското състезание. Студентите ни се справиха блестящо с техническото задание - и двата модула, които трябваше да монтират по схема бяха изпълнени перфектно в рамките на 50-те минути по регламент. Буквално секунди не им достигнаха, за да подредят работното място в първоначалния вид и това им струваше по-малко точки в клайното класиране“ – споделя техният ръководител доц. д-р инж. Тодорка Георгиева. – „Забелязвам все по-голям интерес у нашите студенти да се занимават със състезателна електроника, идват често и сами искат да получат нови и нови задания, да отработваме определени схеми. Сред първокурсниците ни също има студенти с много добри умения като например Радослав Костов от специалност „Софтуерни и интернет технологии“, който се класира трети на подборния кръг, и очаквам с всяка година да се представяме все по-добре. Надявам се догодина да има и повече време за подготовка, защото тази година подборният кръг във Варна беше най-късно в страната и практически класираните студенти имаха само две седмици за подготовка, а други университети - цели два месеца.“