Общото събрание избра на свое заседание на 22 март т.г. проф. д-р инж. Венцислав Вълчев за ректор на Технически университет - Варна с мандат 2015-2019 година. Новият ректор спечели изборите с мнозинство от 95 гласа след второ гласуване. На балотажа 52-ма представители гласуваха за втория кандидат - проф. д-р Драгомир Пламенов.

В началото на заседанието колективният орган избра ново ръководство на Общото събрание на ТУ-Варна, също с мандат 2015-2019. За председател с 88 гласа беше избран доц. д-р инж. Йончо Каменов, а негов заместник е доц. д-р инж. Никола Николов, за когото гласуваха 143-ма представители.

Заседанието на Общото събрание беше свикано и протече законосъобразно и при пълно спазване на вътрешната нормативна уредба на университета. Работата на събранието премина по предварително утвърдения дневен ред и при наличието на необходимия кворум. Изборите за ректор и ръководство на Общото събрание се проведоха чрез тайно гласуване, съгласно всички изисквания.