Секция "Математика"

Преподавателите от секция „Математика” обучават студентите от всички специалности на ТУ-Варна по математическите дисциплини и по дисциплината Математика в Подготвителен курс българоезиково и Подготвителен курс англоезиково обучение в ТУ-Варна.

Секция "Физика"

Физиката в своето модерно значение е създадена като наука в началото на 19 век, като синтез   от няколко по-стари науки: част от механика, оптика, акустика, електричество, магнетизъм, топлина.Синтезът е базиран върху голяма част и признаване на това, че различните сили в природата са близки и като факт общи, защото са форми на енергия.
Секция “Физика” е създадена през 1963 г. като кат.”Физика и химия”, а като самостоятелна такава съществува  от 1976 г. От 1999 г.

ВрИД Ръководител на катедрата

гл.  ас. д-р Мелине Оник Апрахамян