Студентите от студентски клуб „TU ON AIR“ към Технически университет – Варна ще се включат като оператори в Международния фестивал за младежко медийно изкуство "Арлекин“, който се провежда от 22-ри до 25-ти юни във Варна.

Заедно с подкрепата на инж. Добромир Ангелов те ще имат ангажимента да излъчват на живо емблематичния старт на фестивала, който е под формата на празнично шествие по улиците на града и завършва с тържествена програма за откриването на сцена „Раковина“.

Отразяването на събитието ще се осъществи по начин, който се прави за първи път в България, а именно чрез многокамерен способ с пет смартфона.

Технически университет – Варна благодари за доверието на организаторите на форума за младежи от 15 до 29 години, който се осъществява с подкрепата на община Варна и Държавна агенция за българите в чужбина и пожелава успех на фестивала.