С решение на Ректорския съвет на университета, на 12 септември т.г. беше проведен санитарен полуден, като една от проявите, свързана с отбелязването на 55-ата годишнина от основаването на Варненския технически университет.
            В почти тропическата жега от 33 градуса в септемврийския ден, много от преподавателите и административните служители не се поколебаха да вложат усилия за по-приятния вид на парка в кампуса на университета.
            Най-масово се представиха колегите от катедра „Индустриален дизайн”, които бяха подсилили  екипа си дори с 8-годишната,  изключително трудолюбива Елеонора, внучка на секретарката на катедрата.(Сн. 1, с част от екипа на катедрата)

Добре се трудиха и формиралите се сборни екипи от различни факултети и катедри, като този с най-много събран боклук за единица участници.(Сн.2)

Добра противослънчева защита оказваха и сенките на гъсто засадените дървета на територията на университета. (Сн. 3 и 4)