Ръководството на Технически университет – Варна и граждански инициативен комитет Ви канят на представянето на книгата ПРЕДИ ВСИЧКО ЧОВЕК“ - сборник публикации, спомени, документи и снимки за кап. І ранг проф. д.т.н. з.д.н. инж. Емил Стоянов Станчев, издание на ИК „Стено“, 2016.
Сборникът излиза в памет на проф. Станчев и е посветен на две годишнини – 75 години от началото на висшето техническо образование в България и 55 години от основаването на Технически университет – Варна.
Събитието е на 26 септември 2016 г., понеделник от 16.15 ч. в Конферентната зала в Нов учебен корпус на ТУ – Варна.

Книгата е интересен поглед към историята на българското техническо образование и научна мисъл от средата на 50-те до средата на 80-те години на миналия век чрез спомените и биографичните очерци за една от най-уважаваните и харизматични личности от онова поколение и с изключителен научен принос в теорията на машините и механизмите - кап. І ранг з.д.т. проф. д.т.н. инж. Емил Станчев (1930-1985). За колегията на Технически университет - Варна е чест да даде своя скромен принос към този труд, посветен на професор Станчев - ректор на висшето училище от 15.10.1979 г. до 25.01.1985 г. На името на проф. Станчев е именувана и най-голямата аудитория 114 в Машинно-технологичния факултет.
Най-важното послание на тази книга е да помним успехите на българската научна мисъл и заслужено да се гордеем с изключителния интелектуален потенциал на нашите учени.

За контакти:
доц. д-р инж. Иван Иванов – 0899 904 977, ТУ - Варна