РЕГИСТРАЦИЯ НА СТУДЕНТИ В СПИСЪК НА ЗАМЕСТВАЩИ УЧИТЕЛИ

Mинистърът на образованието и науката г-н Красимир Вълчев информира в свое писмо 9104-78/ 18.11.2020 до висшите училища, че за да работи системата на предучилищното и училищното образование в епидемична обстановка, е налична информационна база за заместващи учители.

В тази връзка, се счита за целесъобразно създаването на резерв от кадри, в който да се включат всички студенти, които се обучават във висшите училища в професионални направления за придобиване на педагогическа квалификация.

Информацията за регистриралите се е достъпна за регионалните управления на образованието.
Студентите, специализантите и докторантите, които желаят да се включат в резерва от кадри, могат да направят своя регистрация с попълването на електронен формуляр.

Формуляр за включване в информационна база "ЗАМЕСТВАЩИ УЧИТЕЛИ" в случай на отсъстващ учител във връзка с COVID 19 (google.com)

#sTUdents