Ръководството на Технически университет – Варна Ви покани на информационен семинар и дискусия, посветени на кариерното развитие на академичните преподаватели, учени и изследователи.
Събитието e на 31.05.2019г., петък от 14.30ч. в зала 114-М в Машинно-технологичния факултет на ТУ – Варна с вход свободен и без предварителна регистрация.
Лектор ще бъде г-жа Вержиния Цанкова - главен секретар на Националния център за информация и документация (НАЦИД).
Предварителните теми, предложени за обсъждане по време на дискусията, са измененията в Закона за развитие на академичния състав в Република България (ЗРАСРБ), работата на Регистъра за научната дейност в Република България, ролята и значимостта на НАЦИД в процесите, нормативната уредба и развитието на кадрите като цяло и други актуални проблеми.