Уважаеми колеги, скъпи студенти!
Благодаря за оказаното от вас доверие. То означава за мен подкрепа, но и огромна отговорност, която поемам за възстановяване престижа на едно от най – старите и авторитетни висши учебни заведения във Варна и страната – Технически университет – Варна.

Нека да загърбим различията и се обединим в отговорната мисия:

- да върнем самочувствието на всички – настоящи и бъдещи възпитаници на Технически университет - Варна, на техните преподаватели и родители;

• - да върнем академичния дух и свобода, да повишим качеството на образованието и научната дейност, като основополагащи ценности в нашия университет,

ЗАЕДНО!
Благодаря ви, че всеки ден зрънце по зрънце събирахте парчетата на нашето академично достойнство и успяхте да го съхраните. Благодарност и за това, че всяка сутрин  посрещате с усмивка, но и с нужната строгост студентите и вдъхвате вяра в собствените им възможности.

Само така всеки от нас отново и отново ще изживява вълнението и гордостта да изгражда инженери от младите хора, които, подобно на днешната пролет ни зареждат с мечтите и енергията си.

Моята сила е във вашата подкрепа! Вярвам, че заедно ще успеем!

проф. д-р инж. Венцислав Вълчев
Ректор на ТУ - Варна