Избери кариера: АВТОР НА ТЕХНИЧЕСКА ДОКУМЕНТАЦИЯ - (работен семинар)

27 октомври 2018 от 10:00 до 14:30 часа в зала 100 ТВ (топла връзка) в Технически университет - Варна

ВХОД СВОБОДЕН

Не си сигурен накъде искаш да поемеш в кариерното си развитие? Или пък това, с което се занимаваш професионално в момента, не те удовлетворява?

Професията Автор на техническа документация е все още слабо позната в България, макар че и големи, и по-малки фирми в страната предлагат възможност за кариерно развитие в областта. Броят на отворените позиции надвишава броя на хората, които искат да създават и поддържат продуктова документация. Това означава, че потенциалните таланти не са запознати с кариерната възможност, която професията Автор на техническа документация предлага.

Затова през 2018 ние, общността на Авторите на техническа документация у нас, tekom България, провеждаме работните семинари „tekom България 2018 Roadshow“ в градове из цялата страна. През 2017 гостувахме в Пловдив, Враца, Велико Търново и Русе и се срещнахме с прекрасни и талантливи хора на всякаква възраст с различно образование и разнообразен опит. Някои от тях откриха магията на професията и своето призвание в нея!

• Презентация Какво е да си автор и защо е важна техническата документация?
  • Презентация Какво е минимализъм и как да го прилагаме при писане?
  • Упражнения Кои са доказано добрите практики и защо да се придържаме към тях?
  • Упражнения Как да създаваме лесни за разбиране и изпълнение процедури и инструкции?

Форматът е отворен и позволява провеждане на обсъждания през цялото време!

ЛЕКТОРИ

• Кристина Близнашка, Technical Writer @ VMware Bulgaria
  • Йордан Георгиев, Senior Technical Writer @ VMware Bulgaria
  • Мартина Лалева, Senior Technical Writer @ VMware Bulgaria