ТУ – Варна е домакин на конгреса на Международната морска асоциация на Средиземноморието (IMAM)

Остават броени дена до откриването на 9 септември на 18-я конгрес на Международната морска асоциация на Средиземноморието – IMАM 2019. Досега във Варна са се провели конгресите през 1987, 1993 и 2007г. Тази година за втори път (след 2007) домакин е Технически университет – Варна. Очакванията на организаторите и на участниците са за още един изключително успешен конгрес във Варна. Успехът е гарантиран и с подкрепата от Фонд “Научни изследвания” по проект КП-06-МНФ – 15 и на спонсорите на форума.

В програмата са включени доклади на участници от 17 държави – България, Великобритания, Германия, Гърция, Египет, Естония, Канада, Китай, Индия, Испания, Италия, Полша, Португалия, Турция, Украйна, Финландия, Хърватия,

При откриването на конгреса ще бъдат изнесени три пленарни доклада:

• Challenges for the Black Sea sustainability and blue growth in the context of glocalization – Moncheva, Institute of Oceanology, Varna, BAS;
  • Global Player at the German Baltic Coastline Mecklenburg-Western Pomerania in the Focus of Asian Investors - R. Tschullik, MV WERFTEN Wismar GmbH
  • The development of Second Generation Intact Stability Criteria -  A. Francescutto,  Uiversity of Trieste

В първия ден на форума ще има почетна научна сесия, посветена на проф. Пенчо Пенчев от Университета в Рощок, който повече от 40 години неуморно работи за укрепване на международното сътрудничество между двата университета и ще бъде гост на форума.

Конгресът ще се проведе в конферентните зали на хотел „Черно море“.

Предварителната програма на форума можете да видите тук.

СПОНСОРИ:

Генерален спонсор