"LIGHTBOX" е изложба на осветителни тела на студенти от 3 курс от специалност "Индустриален дизайн" в ТУ-Варна. Експозицията вече няколко години традиционно е част от програмата на фестивала Нощ на музеите и галериите – Варна 2019. Името на експозицията е съотнесено към изложбеното пространство - т.нар. Стъклен куб на Радио Варна, който ще бъде облян от светлина във фестивалната нощ.

„Ще бъдат представени 21 идейни решения, които са вдъхновени от идеята за опазване на животинското многообразие.“ – обобщава посланието на изложбата гл. ас. д-р Кремена Цанкова, ръководител на проектите на студентите. – „Прототипите и макетите интерпретират физически или функционални характеристики на различни представители на животинското царство, техни характерни поведенчески или физически черти. Важна роля играе обобщаването на информацията, а не буквалното пресъздаване.“

Откриването на изложбата е в 19 часа на 17.05.2019, петък пред Артсалона на Радио Варна.