“Подобри ежедневието си чрез технологии” е хакатон, организиран от „Ментормейт“ със съдействието на Студентския съвет и ръководството на ТУ - Варна. Каним ви на едно забавно, предизвикателно и различно преживяване, където ще имате възможност да развихрите идеите си за създаване на интересен и иновативен проект, който би могъл да ви бъде полезен в ежедневието. Заредете се с позитивно настроение, усмивки и заповядайте!

Очакваме ви на 15 и 16 април в Технически университет - Варна, Нов учебен корпус (НУК), ет. 1 – Студентска читалня на Университетската библиотека.

Участието е безплатно, но се изисква предварителна регистрация.

Ден 1 (15.04.2019, понеделник)

• 10:00 - 12:00 - откриване на събитието, сформиране на екипи и избиране на теми
  • 12:00 - 15:00 - работа с Менторите, като те ще ви помагат, ако имате въпроси или затруднения по реализацията
  • Храна и напитки ще има осигурени през целия ден
  • При необходимост след 20:00 ще имате възможност отново да се видите с Менторите

Ден 2 (16.04.2019, вторник)

• 10:00 - 13:00- работа с Менторите
  • 13:00 - 14:00 - време за обяд, като отново храната и напитките ще са от нас :)
  • 17:00 - 19:00 - отново работа с Менторите
  • 19:00 - представяне на проектите (по около 10-15 минути на екип)
  • 22:00 - обявяване на победителите и раздаване на награди. Закриване на събитието

Правила на участие:

• Целта е да се разработят софтуерни или хардуерни проекти с избрана от екипите технология, без ограничение по посочената тема
  • Отборите могат да се състоят от 2 до 5 човека
  • Максимален брой екипи: 8
  • Може да се включите без да имате предварително избран екип, тъй като след откриването на събитието ще има време за сформиране на екипи и избиране на теми
  • Допускат се до участие студенти от всички университети.
  • Всички необходими активи за изпълнението на проектите трябват да бъдат осигурени от участниците (лаптопи, хардуерни устройства и софтуер). Това включва и предварително подготовка като:
  • Инсталиране на необходимите редактори, библиотеки, среди и др. технологии и инструменти за разработка
  • Създаване на Github repository, където ще бъдат качени проектите
  • Технологиите и езиците са по избор на участниците
  • Кодът на проектите е интелектуална собственост на участниците
  • Проектите на отборите е задължително да бъдат представени под формата на презентация в рамките на 10-15 минути.

Критерии за оценка на проектите - сумарна оценка от 1 до 10 точки в следните категории:

• Иновативност
  • Презентация
  • Реализация
  • Актуалност на проблема
  • Завършеност

* При равен резултат, решаващата оценка ще е в категорията актуалност на проблема

Храна и напитки ще бъдат осигурени от организаторите.

Нанасянето на материални щети е отговорност на участниците като са длъжни да ги възстановят.

При проява на тормоз или насилие незабавно се обърнете към член от екипа на хакатона.

До дисквалифициране може да се стигне при следните ситуации:

• Ако журито прецени, че проектът не е авторски
  • При непристойно поведение - след употреба на алкохол, проява на агресия и всякакви действия които могат да попречат на провеждането на състезанието или да навредят на околните
  • Ако проектът не спада към горепосочените категории или е разработен продукт със зловреден характер, нецензурно или неморално съдържание